Kalkulator kosztów ogrzewania wody – Budowlane ABC – Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Menu strony Charakterystyka energetyczna budynków

Dane kontaktowe

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Pl. Trzech Krzyży 3/5 00-507 Warszawa

pn. – pt. 8.00-16.00 tel.: 22 262 90 00
kancelaria.mrit@mrit.gov.pl

Sekretariat Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji:

pn– pt. 8.15 – 16.15 tel.: (22) 323 40 01 sekretariatdab@mrit.gov.pl

Inspektor Ochrony Danych:
iod@mrit.gov.pl

       

Deklaracja dostępności

       
Znalazłeś na stronie błąd, niedziałający plik lub link?

Zgłoś swoje uwagi.

Kalkulator kosztów ogrzewania wody

Obecnie:

Po modernizacji:

*Podane wartości stanowią wartości orientacyjne, obliczone na podstawie poniższych założeń:

1) Sprawności cząstkowe systemów grzewczych przyjęto na podstawie danych tabelarycznych Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 27 lutego 2015 r. w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej.

2) Wartości opałowe paliw przyjęto na podstawie dokumentu Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami "Wartości opałowe (Wo) i wskaźniki emisji CO2 (We) w roku 2013 do raportowania w ramach Wspólnotowego Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji za rok 2016"

3) Roczne zapotrzebowanie na energię końcową w stanie istniejącym stanowi wartość średniego zużycia energii obliczoną na podstawie podanego średniego zużycia paliwa.

4) Roczne zapotrzebowanie na energię końcową w stanie projektowanym obliczono na podstawie rocznego zapotrzebowania na energię końcową w stanie istniejącym oraz informacji o systemie grzewczym istniejącym i projektowanym.

5) Wyniki uwzględniają jedynie koszty zmienne energii. Nie uwględniają kosztów stałych (w tym opłaty dystrybucyjnej, abonamentu czy amortyzacji).

Informacje o ciasteczkach!

Używamy ciasteczek, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać ciasteczkami, zmieniając ustawienia przeglądarki.